Co dělat, když přijdete do nového týmu?

Tuto situaci zažije každý pracující člověk během svého života, který není freelancer – tým spolupracovníků, se kterým se musí seznámit, a hlavně vycházet s každým jeho členem po celou dobu pracovní doby, aby se hustá atmosféra nemusela krájet. Někdy to není snadná věc, to určitě ví každý z nás z vlastní zkušenosti nebo historek od známých. Ale nebojte se, není to nemožné!

Otázkou proto nyní zůstává, jak se co nejlépe jako „zelenáč“ do kolektivu dostat a sžít se s ním?

Vždy záleží na tom, v jaké profesi se chcete ve svém pracovním životě realizovat. Jinak se totiž budete chovat, když působíte v kolektivu právníků a úplně odlišně pak třeba jako lektor pro děti v mateřské škole. Vše je však přizpůsobováno celkovou atmosférou na pracovišti, na to nikdy nezapomínejte.

Vyhýbejte se zbytečným konfliktům, buďte pozorný/á pozorovatel/ka

Jako nováček byste měli hlavně být pozorovatel a nepouštět se hned v počátku do zbytečných konfliktů, které by mohly do budoucna ztížit sblížení s kolegy anebo dokonce způsobit ztrátu vaší práce. Nejlepší v prvních dnech s novými kolegy je, abyste si v klidu vysledovali, jaká témata jsou u vás v práci probíraná, protože díky tomu můžete jednoduše navázat první kontakt. Postupně se pak můžete pouštět do nezávazných rozhovorů a zjišťovat tak, kdo vám povahově nejvíce sedne.

Nezapomeňte na vhodné pracovní oblečení

Další důležitou věcí je, abyste sledovali tzv. dress code, který vaši spolupracovníci během práce dodržují – vymykat se můžete, ale v počátku je lepší, abyste co nejlépe zapadli a nevzbuzovali zbytečný rozruch.

Berte první dojem vždy s rezervou

Na závěr vám dáme jedno doporučení – na první pohled nudní lidé mohou být po pracovní době skvělí společníci na zábavní akce, tak pozor na předsudky a první dojem, ten se může někdy mýlit!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.