Jak vydělávat a nepřepracovat se?

Být podnikatel nebo vlastnit firmu s sebou nese spoustu pozitiv, avšak také hned několik problémů, které se mohou promítnout i do vašeho osobního života. Jedním z nejčastějších je přepracování a přehnaný workoholismus. Vlezte si do svědomí, trpíte jím také? Pokud ano, je potřeba s tím urychleně něco udělat. Z dlouhodobého hlediska to nemá dobrý vliv na vaše tělo ani psychiku.

Předejděte zbytečným problémům a držte se těchto 3 bodů:

  • Nesnažte se být Bůh, naučte se odpočívat

Není možné, abyste jako pouhý člověk zvládl všechnu vaši práci na 100 % po 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Je nutné si uvědomit, že je potřeba si stanovit priority, podle kterých pojedete a zařadíte mezi ně i odpočinek, dovolenou nebo relax. Každý tomu říká jinak, ale za vším se skrývá ta samá věc – žádná práce.

Jako osoba, která vlastní firmu nebo podniká, budete mít mnohem těžší úplně vypnout. Ale pokud vám to okolnosti dovolí, zkuste si neřešit pracovní maily, hovory nebo zprávy více, než je nutné. Běžně užívané mobilní aplikace jsou skvělým pomocníkem při pracovním dni, ale v případě dovolených by bylo nejlepší je ani jednou neotevřít. Pamatujte na to!

  • Plánujte si svou práci

Základem každého podnikání je time management. Zapracovali jste na něm? Strukturujte si svůj čas a mějte práci pod kontrolou. Díky jasně určeným prioritám a předem danému plánu budete mít připomínku, kdy byste měli s prací skončit a věnovat se sobě nebo třeba rodině.

  • Rozdělte práci mezi další lidi

Je jasné, že málokdo udělá vaši práci stejně dobře jako vy. Ale abyste ji zvládali stále skvěle, je potřeba si umět odpočinout. Rozdělte své úkoly mezi více lidí, zbyde vám více času pro sebe.

Nenechte se ve svém podnikání strhnout množstvím práce, která na vás každý den čeká, a udělejte si i čas na odpočinek. Vždy je lepší si dát na den volno a poté pracovat opět na plno, než abyste se úplně vyčerpali.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.