MLM – hodí se pro vás?

Multi-level marketing (MLM), síťový marketing nebo třeba víceúrovňový marketing. To jsou tři různé názvy pro stejné podnikání, které je nejrozšířenější formou byznysu v přímém prodeji pomocí smluvních distributorů. Nemusíte díky MLM řešit klasickou síť prodeje nebo třeba velkoskladů, protože to udělá za vás.

MLM není mladým oborem, je na světě už od roku 1940, kdy ho poprvé využila americká firma California Vitamins. Společnost pak byla odkoupena firmou Amway, která se zasloužila o definici legální podoby MLM, jak ho známe i v současné době.

Jaký je princip MLM? Cílem je zkrácení celého distribučního řetězce, který se omezí pouze na jednotlivé prodejce – distributory. Na počátku všeho je výrobce nebo dodavatel služeb či zboží, který umožní jiným lidem prodávat jeho produkt, za což dostává domluvenou finanční částku, tzv. provizi. Tím to však nekončí, protože pokud sežene další lidi do týmu, které bude dále vést, je odměněn a dostává určité bonusy i za ně a jejich prodeje. Tímto způsobem vzniká multi-level marketing nebo také jinak síť distributorů.

Pro jaké obory podnikání je tento způsob byznysu nejlepší?

  • Zdraví
  • Kosmetika a péče o tělo
  • Přírodní produkty
  • Potraviny a nápoje
  • Finanční produkty
  • Internetové a telefonní služby

Multi-level marketing má široké spektrum oborů, ve kterých ho lze účinně uplatnit a můžete v nich vyniknout. Vždy však záleží hlavně na tom, jak celý koncept nabídky uchopíte a budete prodávat koncovým zákazníkům. Můžete mít sebevíc kvalitní produkt nebo službu, ale pokud bude vaše marketingová strategie nevhodná pro zvolenou cílovou skupinu, moc úspěšní bohužel nikdy nebudete. Zvažte, co bude pro vás nejlepší a podle toho vše naplánujte.

Podnikání v MLM může přinášet spoustu radosti, pokud vás to baví a naplňuje, ale je potřeba neskákat do ničeho po hlavě, ale jednat s rozmyslem a zároveň odvahou. Pokud si nastavíte správné marketingové strategie, věřte tomu, že budete úspěšní.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.