Nečekejte na to, až se něco stane, pusťte se do toho!

Velmi časté vlastnosti lidí, a zvláště pak těch z České republiky, jsou závist a přenášení zodpovědnosti ze svých činů na někoho jiného. Máte podle vašeho názoru malý plat? Tak s tím něco udělejte a nečekejte na to, až vám ho zaměstnavatel zvedne! Jste v práci nespokojení a toužíte po tom, abyste nebyli? Tak seberte všechnu svou vůli a změňte ji za něco, co vás bude více naplňovat a bavit. Není to nemožné, bráníte si v tom jen vy sami.

To samé platí i u obchodu a podnikání. Chybí vám nějaká služba nebo produkt na našem trhu a netrpělivě čekáte, až se do jeho realizace vrhne někdo jiný? Proč? Vždyť to není nemožné, abyste svůj plán uvedli do chodu, jen je potřeba mít 3 věci:

  1. Silnou vůli

Bez vůle daleko v ničem nedojdete. Musíte přesvědčit sami sebe o správnosti svého konání. Pochyby a obavy jsou pochopitelné, ale neměly by vám bránit v tom, abyste šli za svým snem. Nenechte se zastrašit.

  1. Kupu odhodlání

Co si budeme povídat – vůle a odhodlání jdou ruku v ruce a velmi úzce spolu souvisí. Stůjte si za svým rozhodnutím a nelitujte žádného, které podle vás mělo smysl. Dokud to nezkusíte, nikdy výsledek nezjistíte.

  1. Pořádnou motivaci

Nestačí si nahlas říct, že do toho chcete jít. To se totiž velmi snadno a rychle zapomene nebo přehlédne. Musíte být o tom vnitřně přesvědčeni, protože jedině tak nebudete svému já neustále všechno vymlouvat a postavíte se svým rozhodnutím čelem.

Je zbytečné čekat, až někdo udělá věci za vás. Pusťte se do plánované a vytoužené změny sami a těšte se z výsledků, které posléze přijdou. Následně můžete být na sebe hrdí, že jste se k tomu odhodlali, protože bohužel je takových lidí v současné době stále málo. Staňte se jedním z těch, kteří ví, co od svého života chtějí!

Nedívejte se jen na to, co vám mohou ostatní nabídnout. Nahlédněte do sebe a zeptejte se: Co můžu nabídnout světu já?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.